Керування виробництвом
Певний вплив на предмет діяльності, спрямований на розвиток та модернізацію, називається управлінням. Дії над об’єктом здійснюються згідно з вимогами кінцевих результатів.
Існують різні види управління, наприклад, після зародження виробництва виникла потреба в управлінні виробництвом. Коли масштаби виробництва зростали, завдання, покладені на управління, росли прямо пропорційно. У результаті на світ з’явилася ціла наука управління.
Якщо говорити загальними словами, то управління, являє собою роботу, спрямовану на координацію праці працівників і вищих органів.
При узгодженій взаємодії окремих частин виробництва, ефективність всього процесу підвищується в кілька разів. Така гармонійна та ефективна робота досягається з використанням прийомів управління.
Завдання, які вирішує управління, спрямовані на покращення роботи технологічного процесу чи галузі. Управління йде за об’єктом, процесом, тобто на початку виникає діяльність, а потім управління.
Розглянемо на прикладі виробництва автомобілів, процес складається з великої кількості окремих заходів та робіт, які мають місце лише за підпорядкованості основного завдання, отримання готового авто. Причому кожен окремий елемент роботи має бути пов’язаний із технологією. Управління сьогодні присутнє практично у всіх галузях промисловості та сферах людської діяльності і щодня удосконалюється.
Основні теорії управління, його влаштування, процеси та системи
В основі будь-якої науки лежить теорія, що характеризує принципи, методи та механізми якими апелює процес. Управління базується на теоретичних основах, проте періодично форматується під конкретні умови того чи іншого процесу. Те, на що управління надає безпосередній вплив, називається об’єктом управління.
Теорія управління, характеризують принципи і методики узгодження окремих елементів у цілісній системі.
Об’єктами управлінь можуть бути такі елементи:
- групи людей;
- різні організації;
- технологічний процес та механізми;
- фінанси та матеріальні ресурси;
- інформація;
- комунікації.
Як об’єкт застосування сил можна розглядати навіть самого себе: людина цілком здатна навчитися більш ефективно управляти своїм часом, поведінкою, емоціями і діловими якостями.
Багато в чому теорія управління пов’язана з поняттям «менеджмент», але має при цьому загальніші завдання і не завжди пов’язана з бізнесом та комерцією. Що таке менеджмент, ми вже детальніше розповідали в одній із попередніх статей. Система має вертикаль і горизонталь. Пояснити таке простіше на прикладі управління підприємством: вертикаль представлена директором, заступником, начальниками відділів та бригадирами, горизонталь директорами з персоналу, постачання, продажу.
Взаємодія вертикальних і горизонтальних структур являє собою складну систему, яка при стабільному функціонуванні посилює і прискорює процес виробництва, а не гальмує його. Існують спеціальні інструменти та методи управління, регламентовані посадовими інструкціями, штатним розкладом та іншими документами.
Процес управління це цілий набір певних видів діяльності, орієнтованих на розвиток підприємства та досягнення поставлених перед нею цілей.
Для цього процесу характерна сталість, повторюваність окремих циклів (збір інформації, обробка, прийняття рішень та їх виконання), постійний розвиток.
вул. Верховинна, буд. 80А
м. Київ, 03179
Показати на мапі >>
Copyright © Українські електронні системи.
Розробка сайту Novik