Технічне обстеження та експертиза об'єктів електропостачання

Проведення вимірювань та випробувань електрообладнання

Проведення вимірювань повітряних та кабельних ЛЕП 0,4-110 кВ

Проведення вимірювань мереж внутрішнього електропостачання та освітлення

Проведення вимірювань систем заземлення та блискавкозахисту

измерение сопротивления электрооборудования

Проведення експертних робіт

Експертна особа або група осіб, залежно від вирішуваного питання, повинні мати виняткові для вирішення поставленого завдання знання, мати досвід роботи та документи, що підтверджують знання. Чим професійніші експерти, тим більше, якісне рішення можна отримати в результаті. Результати раніше вирішених завдань чи експертні висновки, необхідний для вивчення замовником документ.

У деяких випадках для вирішення завдань формуються експертні групи або комісії. Експертна комісія складається з експертної групи та робочої групи. Як сказано вище, кількість представників тієї чи іншої групи залежить від розв’язуваного завдання, особливості досліджуваного об’єкта і т.д. Правила проведення дослідження регламентуються відповідним нормативним документом. З правилами якого експерт має ознайомитись до початку проведення експертиз.

Експертиза та методи дослідження

Для здійснення об’єктивних досліджень, при здійсненні експертизи, застосовні різні методи: інструментальні, інженерні, дослідні. Тільки спільний підхід до проведення дослідження дозволяє отримати в результаті об’єктивний результат.

Основні елементи експертизи це об’єкт, суб’єкт, метод, процедури та критерій. Об’єкти експертного дослідження, це вивчення властивості товару чи послуги.

Критерій це комплекс показників, які застосовуються для аналізу необхідних властивостей товарів. Бувають загальні та приватні критерії, загальні поширюються на суб’єктивні уявлення про товар або послугу, що надається. Конкретні критерії, засновані на безпосередньо досліджуваному варіанті товару чи послуги. Другий вид критеріїв регламентується у відповідних документах, дані в яких ґрунтуються на конкретних прикладах досліджень та аналізів.

Якщо проводиться комплексна експертиза, дослідження зачіпають процес споживання продукту чи послуги. Не виключено також дослідження думки щодо якості продукту серед споживачів. Експертні дослідження замінюють соціологічні.

Результати експертизи

Внаслідок проведення експертизи формуються висновки. Можливий висновок не констатує факт якогось явища, а визначає його ймовірність, на відміну від факту об’єктивної дійсності, коли

формулюється конкретний результат. Висновок, коли експерту не вдалося визначити один варіант рішення, називається альтернативним. Якщо варіант розв’язання поточного завдання один, то висновок має назву однозначного.

Якщо висновок експертизи залежить від певної умови, його називають умовним. Термін безумовний означає, що висновок немає жодних другорядних рішень.

Після завершення проведення експертизи, результати заносяться до відповідних документів. Якщо висновок робила експертна установа, то інформація засвідчується печаткою. До документів відносяться графічні виписки, креслення та схеми та письмові висновки від фахівця.

Отже, кінцевий результат експертизи багато в чому залежить від якості підготовленості експерта чи експертної комісії, результат експертизи представляється кількома висновками. Найвірніший і найрезультативніший, містить лише один варіант рішення. Під час підготовки результатів експертизи, фахівець може звертатися за допомогою до сторонніх служб, якщо цього вимагають обставини.

Copyright © Українські електронні системи.

Розробка сайту Novik

Догори